elektrody żelowe Zobacz większe

Elektrody żelowe

Elektrody żelowe

Nowy produkt

Do podłączeń miejscowych. Elektrody zmywalne wielokrotnego użytku. Rozmiar: 50 mm x 50 mm.

Więcej szczegółów

116,30 zł brutto

Więcej informacji

Czym są elektrody żelowe?

Elektroda jest systemem, który ma za zadanie przekazać impuls elektryczny z urządzenia bezpośrednio na skórę pacjenta. Elektrody żelowe  z wyglądu są niepozorne. Jest to jednak bardzo skomplikowana konstrukcja z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań. Tego typu elektroda wyposażona jest nie tylko w odpowiednio gęsto warstwę żelu, który odpowiedzialny jest za przepływ prądu, ale również w specjalny materiał przewodzący, który rozprowadza równomiernie prąd po całej powierzchni elektrody.

Istotne jest odpowiednie zakładanie elektrody:

  •          odklejenie osłony na żelowej stronie,
  •          przytwierdzenie elektrody w odpowiednim miejscu na ciele,
  •          podłączenie przewodów doprowadzających prąd do wtyczki (tak zwany pin).

Elektrody żelowe od F-Scan to wysokiej jakości elektrody o charakterze samoprzylepnym, przeznaczone do podłączeń miejscowych. Elektrody żelowe wykorzystywane są z urządzeniami oferowanymi przez F-Scan. Dzięki ich niewielkiemu rozmiarowi – 50 milimetrów na 50 milimetrów – pomiary z ich zastosowaniem są niezwykle precyzyjne – w przeciwieństwie do tych z wykorzystaniem elektrody gąbkowej. Dzięki temu, elektrody żelowe wykorzystuje się w bardziej wymagających obszarach ciała lub twarzy – to zdecydowanie skraca czas leczenia pacjentów.

Dzięki zastosowaniu żelowej, klejącej się substancji w elektrodzie, idealnie przykleja się ona do ciała, przez co pozostaje ona cały czas w wybranym miejscu. Należy pamiętać, że podczas korzystania z tego rodzaju elektrody konieczne jest odpowiednie oczyszczenie skóry, a nadmierne owłosienie powinno zostać usunięte.